Jak tworzyć strony internetowe? Czy każdy może zrobić sobie stronę internetową?

Miło Cię widzieć!
Pierwsza i naczelna zasada – nie będę ściemniać. Ty także możesz zrobić sobie stronę internetową, która będzie wyglądała całkiem nieźle, żeby nie powiedzieć świetnie. Przez ostatnie lata technologia, a co za tym idzie i narzędzia do tworzenia stron internetowych, bardzo się rozwinęły. Wiedza tajemna jest właściwie na wyciągnięcie ręki.

Masz do dyspozycji książki, blogi, a nawet filmiki. Co więcej, możesz skorzystać z wielu, często bezpłatnych, narzędzi, które sprawią, że grafiki na Twojej stronie internetowej czy profilu będą wyglądać jakbyś zajmował się tym zawodowo od jakiegoś czasu. Sam napiszesz teksty na stronę internetową. Będziesz prowadzić profil w mediach społecznościowych: pisać posty, angażować swoich obecnych i potencjalnych Klientów publikując ciekawe informacje, śmieszne obrazki czy zdjęcia, na widok których nie sposób powstrzymać się od kliknięcia “lubię to”.
Przy okazji – tak, nadal psy zwane często piesełami i koty czyli koteły, wzbudzają pozytywne emocje i rewelacyjnie się klikają. Szkoda tylko, że nie do każdej branży pasują.

Czytaj dalej Jak tworzyć strony internetowe? Czy każdy może zrobić sobie stronę internetową?

#onlyMy na urlopie – czyli jak pracować zdalnie

Witam Was wakacyjnie z naszej leśnej działki nieopodal Częstochowy. Pytanie na dziś. Jak bezpiecznie i bezproblemowo pracować zdalnie poza domem?

Tydzień temu przenieśliśmy się tutaj my oraz nasz pies. Mieszkamy w malutkim, 40sto metrowym domku w środku lasu. Nie zamknąłem jednak firmy, co to to nie. Po prostu przeniosłem moje biurko na taras naszego domku, aby pracować zdalnie. 

Czytaj dalej #onlyMy na urlopie – czyli jak pracować zdalnie

Daj się odnaleźć, czyli twoja strona internetowa w wyszukiwarce

Twoja strona internetowa w wyszukiwarce

Twoja strona internetowa w wyszukiwarce, ale jakiej?

Twoja strona internetowa powinna się wyświetlać wyszukiwarce – to jasne. Ale z jakich wyszukiwarek korzystają użytkownicy? Według strony netmarketshare.com  użytkownicy najchętniej korzystają z wyszukiwarek umieszczonych na następujących stronach: google, bing, baidu, yahoo i yandex przy czym warto mieć na uwadze, że udział „google” wynosi prawie 76%. 
W jaki sposób trafią na Twoją stronę potencjalni Klienci? Może ktoś ze znajomych poleci im Twoja firmę i poda adres strony internetowej… Nie wykracza to oczywiście poza granice prawdopodobieństwa. Jednak z cytowanych powyżej badań wynika, że minimum 7 na 10 Twoich Klientów znajdzie Cię dzięki „google”. 

Co zrobić, żeby twoja strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania?

Czytaj dalej Daj się odnaleźć, czyli twoja strona internetowa w wyszukiwarce

O czym i jak pisać w Internecie? Czyli jak zapełnić stronę treścią.

O czym i jak pisać w internecie?

O czym i jak pisać w Internecie?

O czym i jak pisać w Internecie – postawmy to pytanie w inny sposób. Zastanówmy się przez chwilę, czego Internauci poszukują w sieci przede wszystkim? Odpowiedź wyda Ci się pewnie banalna – informacji. 
Twój serwis powinien zaspokoić tę właśnie potrzebę. Nie obawiaj się jednak – nie oznacza to na szczęście, że powinieneś bezwzględnie aktualizować swoją witrynę przynajmniej 3 razy w tygodniu. Musisz tylko albo aż, postawić się na miejscu osoby odwiedzającej Twoją stronę. Zastanów się, jakich informacji, porad czy ciekawostek z Twojej branży mogą poszukiwać inni. 

Czytaj dalej O czym i jak pisać w Internecie? Czyli jak zapełnić stronę treścią.

Jaką stronę internetową wybrać dla firmy?

Jaką stronę wybrać dla firmy?

Prosta strona czy bardziej rozbudowany serwis?

Jestem pewien, że wiele razy oglądałeś w sieci strony różnych firm, organizacji czy instytucji. Najprawdopodobniej na nowe strony trafiałeś najczęściej w poszukiwaniu jakiś informacji, towarów, usług.
Co sprawiało, że niektóre strony przykuwały Twoją uwagę? Dlaczego informacje na nich zawarte wzbudzały Twoje zaufanie? Co spowodowało, że zdecydowałeś się zrobić zakupy na tej właśnie stronie? 
Spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania, a łatwiej zdecydujesz jaką stronę internetową wybrać dla firmy.

Czytaj dalej Jaką stronę internetową wybrać dla firmy?

Wybór firmy hostingowej. Czyli gdzie zaparkujesz?

Wybór firmy hostingowej

Wybór firmy hostingowej. Co warto wziąć pod uwagę?

Miło mi Cię gościć w #onlyMy. Skoro kliknąłeś, aby przeczytać więcej, zakładam, że chcesz sam zająć się tworzeniem strony. Pewnie masz też już pomysł, pod jaką domeną powinna funkcjonować strona Twojej firmy. Jeśli jeszcze się wahasz, sprawdź podpowiedzi od #onlyMy tutaj.
Zbliżasz się do momentu, kiedy będziesz musiał podjąć pierwszą, brzemienną w skutkach decyzję – wybór firmy hostingowej. 

Czytaj dalej Wybór firmy hostingowej. Czyli gdzie zaparkujesz?

3 podstawowe zasady, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w Internecie.

3 podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie

Postanowiłem napisać dziś kilka słów na temat bezpieczeństwa i higieny w dzisiejszych cyfrowych czasach. Przecież każdy z nas przechowuje w swojej poczcie ważne, poufne informacje. Każdy (no prawie każdy, bo są i tacy którzy konta w banku nie mają) korzysta z bankowości online i to nie tylko w domu, gdzie teoretycznie nasz dostęp do Internetu jest bezpieczny, lecz także w miejscach publicznych jak kawiarnie lub centra handlowe.  

Czytaj dalej 3 podstawowe zasady, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w Internecie.

Co to jest certyfikat SSL?

certyfikat ssl

Tym razem kilka słów czym jest certyfikat ssl.

Wszyscy tworzymy nasze strony internetowe po to, aby odwiedzało je jak najwięcej osób. Wyobraź sobie sytuacje, gdy osoba, którą zainteresowała się tym co prezentujesz w sieci np. wypełnia formularz zapisania się na newsletter. Świetna wiadomość! Ale, uwaga!  Wszystkie dane, które wysyła na Twój serwer np. adres e-mail, który w wielu przypadkach ociera się nawet o dane osobowe, są jawne. Ktoś może je podsłuchać i wykorzystać. Wyobraź sobie jeszcze sytuacje, że nie chodzi o newsletter, a o transakcje finansową w sklepie internetowym… Chyba gorzej być nie może.

Czytaj dalej Co to jest certyfikat SSL?

Wybór nazwy domeny – jak się nazwać, aby dać się zapamiętać?

Wybór nazwy domeny. #onlyMy

Co powinieneś wiedzieć o domenach internetowych?

W pewnym uproszczeniu – jest to system umożliwiający zamianę adresów w sieci wyrażanych cyframi, które są zrozumiałe przez komputery na adresy wyrażane słowami, które są i łatwe do zapamiętania przez nas. Mógłbyś oczywiście wpisać w okienku przeglądarki internetowej ciąg liczb odpowiadający adresowi IP serwera na jakim jest strona – tylko kto zapamiętałby taki adres?

Czytaj dalej Wybór nazwy domeny – jak się nazwać, aby dać się zapamiętać?

Jak wykorzystać potencjał Internetu?

Zaufaj badaniom.

Według badań1 z Internetu korzysta ponad 81% Polaków. W październiku 2019 r w naszym kraju było już ogółem ponad 28 milionów Internautów 2
Można więc zaryzykować i postawić sobie pytanie – czy stać Cię na to, aby ignorować tak liczną grupę?
Część z nich to na bank Twoi potencjalni Klienci, którzy dzięki Internetowi będą mieć szansę dowiedzieć się o istnieniu Twojej firmy, poznać Twoją ofertę, a wreszcie z niej skorzystać.  

Czytaj dalej Jak wykorzystać potencjał Internetu?